YILTEKS OTOMOTİV GIDA TARIM NAKLİYAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

 19.12.2017 16:00:00  1225

Sayın Abdulgafur YILMAZ Firmanızı Kısaca Tanıtabilirmisiniz?

2006 Yılında YILTEKS Otomotiv olarak kurulan şirketimiz LPG taşıma tankları, LPG stok tankları, Akaryakıt tankerleri alım-satım ve ihracat sektöründe başarı sağlamış ve dünyanın birçok ülkesinde tanınır hale gelmiştir.

Türkiye ikinci el LPG tank piyasasının en büyük pay sahibine olan şirketimiz, 2011 yılında iş ağını biraz daha genişleterek YILTEKS Lojistik firmasını kurmuştur. Bu sayede müşteri satışı gerçekleştirilen ürünler deneyimli ekiplerimi tarafından zamanında, güvenli, hızlı ve hasarsız teslim edilerek müşteri memnuniyeti arttırılmıştır.

2012 yılı başlarında sektörden gelen yoğun talep ve kalitenin arttırılması ihtiyacı karşısında YILTEKS Enerji firması Türkiye Gaziantep ili Nizip ilçesinde kurularak üretime başlanmıştır. Hızla büyüyen fabrikamız bugün 15.000m2 kapalı alan olmak üzere toplam 48.000m2 alana sahiptir. Geçmişten gelen tecrübe ve uzman mühendis kadrosuyla kısa zamanda basınçlı kaplar sektöründe, özellikle LPG ve Akaryakıt depolama-taşıma tankları imalatında YILTEKS ENERJİ dünyada lider firmalar arasında yerini almıştır. Standart ve Opsiyonel müşteri isteklerine göre üretim yapma yeteneğine sahip YILTEKS kaliteli sistem çözümleri ile de kısa zamanda herkesin takdirini kazanmıştır.

Şirketimiz ürün spektrumunu artırmak için Ar-Ge yatırımlarına devam etmekte olup sektöre yön veren firmalardan birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. YILTEKS; disiplinli uzman ekipleri kaliteden ödün vermeyen anlayışı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Sektörünüzün Nizip ve Ülke Ekonomisine Katkısı Nelerdir?

Firmamız ağırlıklı olarak istihdamını Nizip ten sağlamaktadır. Nizip ekonomisinin gelişmesinde katkımızın olması bizim en çok önem verdiğimiz konulardan bir tanesidir. Ülke ekonomimize en büyük katkımız yapmış olduğumuz ihracatlardır. Ülkemize döviz girdisi sağlamaktayız.

Sizce Sektörünüzün En Büyük Problemi Nedir?

Sektörümüzün en büyük sıkıntısı ulaşım ve lojistik sıkıntısıdır. Ürettiğimiz ürünlerin çoğunluğunu Ortadoğu’ya ve Afrika ülkelerine satmaktayız. Lojistik sektörünün tekel olması ürünlerimizi yüksek fiyatlarda ve uzun sürede müşterilerimize ulaştırmaktadır. Başka bir lojistik alternatifinin bulunmaması sektörümüzü olumsuz etkilemektedir. Ayrıca ürettiğimiz ürünlerde özel hammadde kullandığımız için zaman zaman hammadde temininde sıkıntı yaşamaktayız. Kullanmış olduğumuz hammaddeleri bulamadığımız zaman farklı ülkelerden ithal etmek zorunda kalıyoruz.

Peki, Siz Bölgenizdeki Yatırımları Arttıracak mısınız?

Firmamız 2006 Yılından itibaren sürekli yatırım yapmaktadır. Otomotiv, Lojistik, Enerji ve Basınçlı Kaplar alanında faaliyet gösterirken inşaat ve petrol sektörlerinde de yatırımlarımızı yapmış bulunmaktayız.

Sektörünüzün İstihdama Katkısı Nedir ve İleriki Dönemlerde Beklentileriniz Nelerdir?

Firmalarımız bünyesinde şuan 120 kişiye istihdam sağlamaktadır. Yeni yapacağımız yatırımlarla kapasiteyi de arttıracağımız göz önünde bulunursak daha çok kişiye iş imkânı sağlayabileceğimizi düşünüyorum.

Türkiye’nin Özellikle Basınçlı Kap Üretimi Yapan Diğer Ülkelere Göre En Büyük Avantajlarından Biri Nedir?

Diğer ülkelere göre avantaj sağladığımız konulardan en önemlisi ürünlerimizi Avrupa ülkelerindeki aynı ürüne göre kendi ürünlerimizi çok daha ucuza fiyatlarla pazara sürmekteyiz. Amacımız az bir kar elde edip daha çok üretim yaparak ülkemizi kalkındırmaktır. Bu da Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde geniş bir Pazar sahibi olmamıza olanak sağlamaktadır.

Sektörünüzün Geleceği İle İlgili Görüşleriniz Nelerdir?

Ortadoğu da yaşanan karmaşanın son bulması ve Afrika ülkelerinde gaz kullanımının yaygınlaşması halinde pazarımızın daha da genişleyeceğini düşünüyorum.

İhracat yapıyor musunuz?

Ürünlerimizin %90’nını ihrac etmekteyiz. Firmamız ihracat sektöründe başarı sağlamış ve dünyanın birçok ülkesinde tanınır hale gelmiştir. En büyük hedeflerimizden biriside mevcut olduğumuz ülkelerde ki pazar payımızı arttırmak ve her yıl yeni pazarlara açılmaktır.

Nizip Ticaret Odası’nın Faaliyetleri ve Çalışmaları Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

Odamızın Yurtiçi ve yurtdışında yapmış olduğu faaliyetlerde başarılı bir performans sergilediğine inanıyorum. Gerçekleştirdiği faaliyetler ile firmalarımızın işlerini geliştirerek ufkuna açmaktadır. Odamızın yönetim kurulu, meclis üyeleri ve çalışanları firmalarımıza en üst düzeyde kaliteli hizmet vermektedir. Bu güzel çalışmaların devam etmesi beklentisi içerisindeyiz. Ben Nizip Ticaret Odası yöneticilerine ve çalışanlarına iş dünyasına yapmış olduğu katkılardan dolayı çok teşekkür ederim.

 

Basari Hikayesi Kaydı

Diğer Başarı Hikayeleri

26.10.2020 11:36:00  138
BERA OFİS MOBİLYA SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ.

28.10.2019 16:07:00  1102
DOKUYUCU İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

28.02.2019 16:37:00  1082
SAFİR KUYUMCULUK VE KIYMETLİ MADENLER SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.

18.02.2016 10:29:00  408
SAYINLAR GIDA MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

22.05.2015 00:23:00  354
İbrahim Güleç - Güleç İnşaat

30.12.2014 23:52:00  624
Coşkun Güzel Zerova Fıstık Dünyası

30.12.2014 23:41:00  260
Mehmet Seyit Çeker Volkan Group

14.04.2014 23:29:00  226
Mükerrem Mustafa Bilici Sembol Danışmanlık

22.05.2015 21:34:00  283
Ömer Çapan - Çapan Sigorta ve Aracılık Hizmetleri